Plazma Kesim

Plazma Kesim ; 1 mm den 50 mm ye kadar sac levhalardan istenilen ölçülerde her türlü makina,pres gövdeleri,kalıp malzemeleri,perforje,dekoratif balkon ve merdiven korkulukları,harf ve desen kesimleri teknik resminize göre isterseniz bizim yardımımızla istediginiz şekillere göre çizilir ve hassas, hızlı kesimler yapılır.İster malzemeli isterseniz fason olarak plazma kesim yapılır.Tezgah boyutlarımız : 3000X12000’dir.

Plazma Kesim

Kesim teknolojileri içinde sıkça tercih edilen plazma kesim, kendine has özellikleriyle dikkat çekiyor. Diğer kesim yöntemlerine göre daha rekabetçi bir nitelik taşıyan plazma kesim işlemi, tüm iletken metallere uygulanabilme özelliğine sahip olmasından dolayı hem ülkemizde hem de dünyada birçok firma tarafından başlıca tercih edilen kesim yöntemlerinden biridir.

Neden Plazma Kesim?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de rekabetin artmasıyla birlikte birçok firma, kalite, uygun fiyat politikası, düşük maliyet ve tabii olarak zamana karşı yarışta en uygun sistemi tercih etmek istemektedir. Plazma kesim sayesinde geleneksel kesim yöntemlerine göre çok daha hızlı bir şekilde kesim işlemi gerçekleştirilebiliyor. Diğer kesim çeşitlerine göre tüm bu alanlarda avantajlı olan plazma kesim, kesme memeleri ve kesme gazları gibi yan giderlerde de bir hayli avantajlı konumda bulunuyor.

Hangi Avantajlara Sahip?

Plazma kesimle tüm metalleri kesebilirsiniz. Hatta paslanmaz ve alüminyum malzemelerde mükemmel denilecek sonuçlar elde etmeniz mümkündür. Oldukça güvenli bir yöntemdir. Yanıcı, patlayıcı bir gaza ihtiyaç duymadan sadece basınçlı havayla çalışmanız yeterlidir. Kapalı alanların yanı sıra açık havada da oldukça etkili sonuçlar verir. Kolay taşınabilme özelliğiyle mobilize olarak her noktada kullanılabilir. Kesim yapmanın kolay olduğu bir makine olmasından dolayı, yoğun uzmanlık olmadan da iyi sonuçlar elde etmeye müsaittir.

Plazma Kesim Nerelerde Kullanılabilir?

Plazma kesme makinesi boyut ve ergonomik tasarımı sayesinde atölye ve şantiyelere rahatlıkla taşınabilir ve kullanılabilir. Böylelikle her an için yanınızda olabilecek sadık bir dost gibidir. Kesintisiz, standart ve başarılı çözüm ortağı olan plazma kesme makinesi, uzun süre aralıksız çalışabilme kapasitesine de sahiptir. Üstelik bu çalışma performansının yanında, ihtiyaç duyduğu tek şey ise basınçlı havadır. Onun dışında çeşitli pahalı gazlara ihtiyaç duymadığı için, maliyet fiyatlarını da aşağıya çeken bir argüman olarak ortaya çıkmaktadır. Ayrıca oksijenli kesime göre yüzde 30’un üstünde maliyet avantajı getirdiği gibi çok daha dar bir bölgede çalışabilme özelliğine sahip olmasından dolayı ısınan bölge de doğru orantılı olarak azdır. Bu da çalışma sırasında verilen fireyi minimuma indirecek bir özelliktir.

Sizde makina, pres gövdeleri, kalıp malzemeleri, ferforje, dekoratif balkon ve merdiven korkulukları, harf ve desen kesimleri teknik resminize göre plazma kesimi işlemleriniz varsa hemen bizimle iletişime geçin.