Oksijen Kesim

Oksijen Kesim ; 6 mm den 200 mm ye kadar sac levhadan(platina) her türlü makina,pres gövdeleri,kalıp malzemeleri kesimi cnc oksijen kesim tezgahlarında yapılır.İster malzeme bizden tane yada kg fiyatı verilir, isterseniz malzeme sizden fason kesim işçiliği alınır.

Oksijen Kesim

Günümüzde dünya genelinde en yaygın kullanılan kesim işlemi hiç şüphesiz ki CNC oksijenli kesimdir. Özellikle inşaat sektörünün vazgeçilmezi olarak kabul edilen ve metalin içinde yer aldığı hemen hemen tüm sektörlerde kullanılan oksijen kesim ile oluşturulmuş işlere, içine girdiğimiz neredeyse her binada, birçok otomobilde ve araç gereçte kolaylıkla rastlayabiliriz.

Oksijenli Kesimin Yapılış Mantığı

Kesimde yoğun olarak kullanılan bu yöntemin çalışma prensibi oldukça basit ve uygulaması kolaydır. İlk olarak metalden müteşekkil olan malzeme, yanıcı özelliğe sahip bir gazın oksijen kullanılarak yakılması sonrasında hedeflenen bölge gaz jetiyle kesilir. Kullanılan oksijen ile hedef bölge arasında açığa çıkan reaksiyon ile birlikte oksijen, metali yakar. Yanma sonrasında ortaya çıkan metal oksit dışarı atılır. İstenilen metalin kesilebilmesi için malzemenin oksitlenebilir ve oksitlendikten sonra akışkan olması da çok önemlidir. Oksitin ergime sıcaklığının (katı durumdan sıvı duruma gelişteki başlangıç ısısı) esas metalden de düşük olması gerekir. Genellikle işlem sırasında LPG kullanılarak oksijenle birlikte yakılır ve bu işlem ön ısıtma alevi olarak adlandırılır.

Oksijen Kesme İşlemi

CNC oksijenli kesim işleminde yanıcı oksijen ve gaz girişi bulunur. Burada kullanılan gazlar ya şaloma içindeki bir mikserde ya da lülede karışır. Şalomanın ucunda bulunan ve küçük boyutlu olan deliklerden çıkarak yanar. Böylelikle ön ısıtma sağlanmış olunur. Sonrasında da işlemi tamamlamak adına oksijen mandalına basılır ve bu bölgeye oksijen gönderilir. Oksijenin temasıyla birlikte de kesme işlemi gerçekleşmiş olur.

Oksijen Kesim Neden Popüler

Gerek dünyanın birçok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkesinde, gerekse de ülkemizde yoğun olarak kullanılan CNC oksijenli kesim, çeliğin birçok türü için uygun bir kesim yöntemidir. İnşaat sektörünün de yeryüzünün en popüler birkaç sektöründen biri olmasından dolayı, oksijenli kesim biçilmiş kaftandır. Bununla birlikte kalın sac tabakalarının kesimine olanak sağlamasından dolayı da tercih edilen oksijenli kesim, zamanın iyi kullanılması için de etkin bir yöntemdir. Ayrıca en iyi kesim kalitesi ile en başarılı kesim performansını arayanlar için oksijenli kesim, birçok otorite tarafından uygun görülen ve tavsiye edilen bir yöntemdir.

Oksijenli kesim işiniz varsa uzman Ekol Lazer’den mutlaka teklif alın.

Telefonlarımız : 0262 7511003 – 0262 7511004 – 0262 7511622