Lazerli Kesim Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazerli Kesim Hakkında Bilinmesi Gerekenler ; Sanayi devrimi başladığı gün itibariyle mühendislerin güncel olarak takip ettiği ve üretimi yaptıkları sanayi teknolojileri sürekli olarak gelişim göstermiştir.

Öncelikle kesim işlerinde kullanılması tercih edilen manuel makineler olmuştur. Makineden hemen sonra ise CNC’ ler piyasaya çıkmıştır. Ancak her ne kadar böylede olsa lazer kesim işlerini yapmak çok zor oluyordu. En son zamanlarda çıkan su lazeri sayesinde kesim işlerinde sıfır hata ve zararsız olarak yapıldığı gözlenmiştir. Bununla birlikte demire şekil vermek lazerli kesim sayesinde daha kolay bir hale gelmiştir. Lazerli kesim işlerinde çok uygun fiyatlarla iş alımı yapılmaya başlamıştır.

CNC Lazer Kesimhaneleri Kapatılmaya Başlandı

Eskiden CNC sahibi olmak lazerli kesim alanında tam olarak bir hayal gibiydi. Patronlar CNC satın almayarak işlerini özel kesimhanelerde yapıyorlardı. Oksijen veya el ile ekol lazer lazer kesim yapmak çok zor bir durum olduğu gibi oldukça fazla zaman harcıyordu. Bu süreye ek olarak gaz veya kaynak teli gibi masraflar eklenince zararlı çıkan patronlar CNC kesimhanelerini tercih ederek demiri işlemeye başlamaktaydı. Günümüzde ise her işletmede birçok robotlu makine bulunmaya başlandı. Piyasada en çok bilinen iki türlü işletim sistemine sahip olan robotlu makineler yer almaktadır.

3 Boyutlu Yazıcılar Lazer Teknolojisini Güncelledi

Günümüzde robot makine veya CNC akla geldiği zaman direkt olarak o dev makineleri düşünebilirsiniz. Fakat bu durum tam tersine artık bu işi tam anlamıyla 3 boyutlu yazıcılar yapmaktadır. Demirleri kesmek veya şekillendirebilmek için çok pahalı makineler üretmek gerekebiliyor. İnsanlar bu aletleri satın alıp daha çok kar elde etmeyi çok istiyorlar. Tam olarak bir benzeri olan SolidCAM gibi sizlerde bilgisayar üzerinde çizdiğiniz herhangi bir ürünü en uygun fiyatlarla mal edebilirsiniz.

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>