CNC Plazma Kesim Nedir?

CNC Plazma Kesim Nedir?

CNC Plazma Kesim Nedir? Basınçlı hava doğru akım güç kaynağı ile iyonize edilerek plazma haline getirilir ve iletken malzemelerde kesme işlemi gerçekleştirilir. Buna ise CNC plazma kesim denilir. Plazma kesim işleminde bazı unsurlar gereklidir. Bunlar: güç kaynağı, uygun tipte torç ve sürekli sabit basınçlı hava. Plazma kesim işleminin en büyük avantajı tüm iletken metallerde uygulanabilir olmasıdır. Plazma kesme yalnızca kesim amacı ile değil teknolojisi sayesinde oluk açma işinde de kullanılabilir.

Plazma Kesim Avantajları

ekol lazer cnc plazma kesim

Rekabet koşulları altında gerçekleştirilen imalatlar firmaları ekonomik hizmet verme anlayışına zorlayan önemli bir unsurdur. Maliyetleri etkileyen unsurların üretim kalitesi, üretim hızı, fire maliyetleri, işçilik giderleri, her daim ihtiyaç duyulan kesme memeleri, kesme gazlarının bedelleri ve yeniden işleme maliyetleri olduğu görülür.

Hypertherm Plazma

Plazma kesim işlerinde hypertherm plazma kesim sistemlerinin sunduğu avantajlar ayrıcalık göstermekte ve bunlar: işletme maliyeti, kullanım esnekliği, üretkenlik ve kullanım kolaylığıdır.

Hypertherm Plazma Kesim

Hypertherm plazma kesim avantajları esas alınırsa üretkenlik konusunda söylenebilecekler

Yüksek kesim performansı sayesinde kısa zamanda çok iş
Tekrardan işlem yapmama imkanı
Ön tavsız üretim
olup bu alternatiflerin yanında uzmanlık gerektirmeyen kesimlerin yapılabileceği, malzemenin kolay taşınabilir olması ve patlayıcı ve yanıcı gazların kullanılmaması dikkat çeker.

Plazma Kesim Makinası Kullanımı

Alüminyum ve alüminyum alaşımlarla birlikte paslanmaz saçlarda kullanılabilir özelliğe sahiptir. Hem atölyelerde hem de şantiyelerde kullanılabilme imkanı sağlar. Kesme ile birlikte oluk açma seçenekleri mevcuttur. En alternatif yöntemi ise şekillendirme işlemi sağlaması olarak dikkat çeker.

CNC Plazma Kesim Fiyatları

Düşük sarf malzeme maliyeti, yüksek verimlilik ve patlayıcı ile yanıcı gaz maliyetsiz CNC plazma kesim fiyatları rekabet koşulları da göz önüne alınarak ekonomik hizmet anlayışının konu alınmasını sağlayan önemli bir özelliktir. Tüm bu bilgiler ışığında plazma kesimlerin oksijenli kesimlere oranla daha pürüzsüz örnekler sergilediği görülebilir. Ayrıca açık havada dahi kullanılan plazma kesim makinaları daha verimli olarak kullanılabilmeye imkan tanır. Yalnızca sarf malzeme maliyeti verilen hizmetlerinde düşük maliyetlerle tüm metallerde gerçekleşmesini sağlar.

Fiyat Almak İsterseniz Hemen Bize Ulaşın

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>