Anadolu Yakası Lazer Kesim Firması

 Anadolu Yakası Lazer Kesim Firması

Anadolu yakasında Lazer kesim firması olan Ekol lazer şirketi ; lazer ışını denilen uygulama sayesinde mühendislikte kullanım oranı giderek artan bir materyaldir. Pek çok durumda üretim esnasında zorluklar yaşanmaktadır. Bu zorlukların üstesinden gelmek ise kesim sistemlerindeki incelik ile mümkündür.

Hatalı kesim sistemlerinden doğru kesim sistemlerine geçilmektedir. Aynı alanda kullanılması gereken parçaların zamandan tasarruf adına seri bir şekilde kesilmesi gerekir. Bunun içindir ki lazer sistemleri tercih edilir. Çünkü bu sistemler doğru ve seri üretim kapasitesine fazlasıyla uygundur.

 Lazer İle Kesim Nasıl Gerçekleşir?

Karbondioksit gazları lazer oluşumunu sağlayan yegane unsurdur. Verim kaybı yaşamadan olası durumların analizleriyle kesim gerçekleşir. Tabii lazer oluşumunda etkili olan gaz ne kadar kaliteli olursa o kadar yüksek verim elde edilir. Gazlar makine bölümlerine yerleştirildikten sonra hazır olarak bekletilir. Kesim tezgahları hazırlandıktan sonra sac malzemeleri büyük bir titizlikle seçilmeli ve iyi kalite de olmalıdır. Parçalar arasında yer alan mesafe sac kalınlığı göz önünde bulundurularak aynı şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Dairesel olarak yapılan lazerli kesim yöntemlerinde deliğin çapı alınarak 8 mm olarak şekillendirilmelidir. Lazerlerin hareketleri herhangi bir sorun olasılığına karşı adım adım takip edilmelidir. Burada devreye operatörler girmektedir. Operatörler kesim hareketleri ile ilgili bilgileri kontrol eder ve belge üzerindeki program numarası, malzemenin türü, ağırlığı gibi etkenler gözden geçirilir.

 Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

Lazerli Kesim işlemi her ne kadar lazer sayesinde kolaylaşsa da izlenmesi gereken prosedürler söz konusudur. Parçalar özellikle ekol lazer lazer kesim sistemi ile gerçekleştirileceğinden sacın üzerine düzgün yerleştirilmesine dikkat edilmelidir. Kesim tezgahında yer alan iki arabadan biri dışarı alınırken hemen ikinci araba devreye sokulur. İşlem bu şekilde olursa hem madden hem de zaman açısında tasarruf sağlanmış olur. Güvenli oluşuysa iş kazanlarının önlenmesin de en büyük etkendir.

Sizinde Anadolu yakasında lazer kesim işiniz varsa ise mutlaka Ekol Lazer ile iletişime geçiniz…

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>